Bime aromatike Borzilok 'Aristotel' v10

Në stok
Kodi
330190
99 Lekë
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Bima Aromatike që largon trishtimin ose siç quhet ndryshe Borziloku mund të jetë tashmë pjesë e kopshtit, ballkonit apo tarracës suaj. Bimë mbretëreshë e verës ndërsa në stinën e ftohtë përdoren gjethet e thara . Pjesë e pandashme e pjatave tradicionale të kuzhinës mesdhetare e pasur me vitamina të vlefshme dhe minerale, por magjia nuk mbaron këtu, ai është një antioksidant i fuqishëm në gjendje për të mbrojtur trupin nga plakja duke ndihmuar qelizat tona në luftën kundër radikaleve te lira. Me aromën e veçantë, të frsekët dhe terapeutike ai do tju bëj të shijoni pjata të lehta që do të mbesin gjatë në kujtesen tuaj. Sygjerohet të përdoret për pastat me domate, salcën e kosit, brucketa, pica, në frutat e detit. Bëjeni aromën e Borzilokut pjesë të ambientit tuaj.
Specifikime teknike
  • Terreni: Preferon toka të thata, të ngrohta e të mirë dranazhuara
  • Temperatura: Ne dimer temperatura minimale 18 grade, ndersa idealja eshte 24 deri 27 grade.
  • Emri shkencor: Ocimum basilicum
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Bime aromatike Borzilok 'Aristotel' v10
Vlerësimi juaj
Përdoren së bashku:
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved