Bimë aromatike Mente v14

Në stok
Kodi
330175
250 Lekë
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
E pabesueshme sesi arrin të bëhet pjesë e përditshmërisë tuaj nëpërmjet funksioneve të ndryshme, t'ju vijë në ndihmë si pjesë e artit të gatimit duke i dhënë një shije dhe aromë specifike që nuk ngatërrohet lehtë në gatimet tradicionale. E pasur me vitamina dhe me veti kuruese për organizmin ,ajo gjen një përdorim të gjerë si tek gjellërat, antipastat e deri tek ëmbëlrsirat, limonatat e likernat. Për të mos folur për vetitë e saj për të larguar insektet e këqija si miza, milingonat dhe deri tek vetitë dhe karakteristikat e saj kurative që e bëjnë atë një ndër përbërësit bazë të disa prej locioneve të bukurisë. Përse të mos e mbani në shtëpinë tuaj? Ajo kultivohet lehtë dhe ka veti mahnitëse.
Specifikime teknike
  • Terreni: Zhvillohet mire ne nje terren me baze dheu pjellor ose humus.
  • Temperatura: Është bimë që kërkon lagështi e nxehtësi dhe nuk u reziston ngricave të vonshme
  • Emri shkencor: Mentha piperita
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Bimë aromatike Mente v14
Vlerësimi juaj
Përdoren së bashku:
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved