Ficus ginseng v.17 h.40

Në stok
Kodi
39336
2,300 Lekë
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Ficus xhensen është një bimë shkëlqyer shtëpie që është shumë më e pëlqyer për trungun e saj të shkëlqyer rrënjë dhe gjethe.Ajo është e lehtë për t'u kujdesur për të, Ficus xhensen kërkon një kujdes të vogël për të dhënë atë të gjitha shanset që i duhen për të mbijetuar më shumë se një periudhë e gjatë dhe në rritje të duhur .Ficus vlerëson ngrohtësinë që është në ambiente të mbyllura e zakonshme në apartamente dhe shtëpi, në mënyrë ideale nga 60 deri në 75 ° F (15 deri 25 ° C) ajo e do të kesh dritë të mirë, por jo të drejtpërdrejtë te djellit.Ficus xhensen nuk përballen mire me levizjen e temperatures.Rivazimi çdo 2 vjet në pranverë (ose Vjeshte) është pothuajse i detyrueshëm.
Specifikime teknike
  • Temperatura: Dritë e bollshme indirekte 15 - 25 °C
  • Ambienti: Të brëndshëm
  • Emri shkencor: Ficus microcarpa
  • Terreni: Humus i bimëve të brendshme, të drenazhuar mirë
  • Ujitja: Mesatar
  • Ushqyesit: Ushqyes për bonsai ose universal, i lëngshem ose granular
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Ficus ginseng v.17 h.40
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved