Yucca 2 plant v.21.h.60

Në stok
Kodi
334494
1,990 Lekë
Copë (1 Copë)
Shpërndaj:
Yucca është një bimë shtëpiake ideale për kujdes të lehtë. Bimët Yucca mund të jenë një tufë ose bimë kërcell. Gjethet e gjata, jëshile, të theksuara të një bime yucca janë një këmbë ose më shumë në gjatësi dhe rreth një inç e gjerë, ato janë shumë të rënda dhe gjithmonë duhet të vendosen në një humus të rëndë ose enë qeramike për t'i parandaluar ato të rrëzohen. Një yucca është një bimë që plotëson një pamje Jugperëndimore në shtëpinë ose zyrën tuaj.
Specifikime teknike
  • Temperatura: Dritë e bollshme indirekte 18 - 27 °C
  • Ambienti: Të brëndshëm
  • Emri shkencor: Yucca
  • Terreni: Humus i bimëve të brëndshme, të drenazhuar mirë
  • Ujitja: Mesatare 2-3 here ne jave në vere - njëhere në 4-5 ditë
  • Ushqyesit: Ushqyes universal , i lëngshem ose granular
Write Your Own Review
Po vlerësoni:Yucca 2 plant v.21.h.60
Vlerësimi juaj
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved