JU TREGOJME SI

 1. Çfarë i duhet mikut tuaj me katër putra?

  Të mbash një qen në shtëpi ka shumë efekte pozitive, aq sa mund t’ju ndryshojë jetën dhe mënyrën se si i shihni gjërat. Ai meriton të jetë një anëtar i familjes tuaj në vend që të jetë një “çudi e një dite”.  Duhet të jemi të kujdesshëm ndaj nevojave të miqve tanë  duke i plotësuar me  produktet e duhura të higjenës, qafore apo zinxhirë të rehatshëm, por pse jo dhe për lodra rezistente për t'i falur pakëz argëtim.

  Lexo më shumë
 2. Tavolina mesi për një ambient që i përshtatet stilit tuaj!

  Tavolinat e mesit dhe ato të këndit nuk konsiderohen më si mobilje opsionale, por janë ndër elementët kryesorë të dekorimit të shtëpisë. Më parë, përdorimi i tyre ishte i kufizuar për vendosjen e pijeve gjatë qëndrimit ulur, por një tavolinë është më shumë se kaq. Sot, një tavolinë mesi është e domosdoshme për të kompletuar ambientin e ndenjes si në dekorim ashtu edhe në prakticitetin që ofron.

  Zgjedhja e një tavoline mesi mund të jetë e vështirë nëse nuk jeni të njohur me modelet e ndryshme. Megatek do t'ju ndihmojë të njiheni me të gjitha modelet e disponueshme dhe avantazhet unike të secilit lloj.

  Lexo më shumë
 3. 10 gjëra të nevojshme për të përballuar dimrin!

  Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe të gjithë duam të qëndrojmë ngrohtë dhe të kemi rehatinë e nevojshme në shtëpi. Ja disa gjëra të nevojshme për të qëndruar ngrohtë këtë dimër.

  Lexo më shumë
 4. Kurse energjinë kujdesu për të ardhmen

  Të gjithë të apasionuarit e verës tani mund ta bëjnë vetë atë! Me pak mundim tashmë ti mund të shijosh verën tënde të bërë vetë, me përkushtim dhe në mënyrë artizanale. Si? Ndiq hapat...

  Lexo më shumë
 5. Disa truke të thjeshta për nënat në plazh

  Nëse ju dhe familja juaj po shkoni në bregdet, iu rekomandojmë këshillat më të mira për plazh që do t'ju nevojiten për një arratisje argëtuese dhe pa stres.

  Lexo më shumë
 6. 5 ide që fëmijët të shkëputen nga teknologjia për tu argëtuar në natyrë

  Ndërsa moti po ngrohet gjithmonë e më tepër, është koha që të fillojmë të memdojmë se si të kënaqemi çdo ditë të stinës më të ngrohtë të vitit me aktivitete të thjeshta dhe argëtuese. Pra, nëse jeni duke kërkuar gjëra argëtuese për të bërë gjatë verës, keni ardhur në vendin e duhur.

  Lexo më shumë
 7. 7 Këshilla që të jeni të sigurtë gjatë pushimeve

  Zyrtarisht verë dhe pushimet verore apo plazhi janë ato çka na emocionojnë pafund për të shijuar ditët e nxehta në maksimum. Por nëse jeni gati për aventurat e reja në ujë, ju tregojmë se si mund të qëndroni të sigurt këtë verë duke krijuar kujtime që do mbesin gjatë në memorien tuaj.

  Lexo më shumë
 8. 6 Gjëra që duhet të bëni PARA se të shkoni në plazh

  Pushimet verore janë ato çka presim gjithë vitin për tu argëtuar pafund dhe shijuar detin. Por para se të nisemi për pushime apo për një fundjavë në plazh, duhet të dimë se çfarë duhet të marrim me vete për disa ditë relaksuese pranë detit

  Lexo më shumë
 9. MERCATO, Tradizione Italiana

  Mercato është një hipermarket ushqimor me mijëra produkte të origjinës dhe prodhimit nga zonat autentike të Italisë. Në çdo kohë garantojmë freskinë, cilësinë dhe sigurinë e produkteve që ofrojmë, me çmimet më të mira në treg. Produkte nga zona të ndryshme të Italisë duke patur prioritet cilësinë dhe autenticitetin e shijes italiane.

  Lexo më shumë
 10. Si t’a bësh këtë Shën Valentin perfekt?

  Në fund të shekullit të 5-të u shpall zyrtarisht data e 14 shkurtit si "Dita e Shën Valentinit". Që nga atëherë, nëpër botë me mijëra trëndafila, letra, çokollata, bizhuteri, kartolina urimi dhe dhurata të tjera shkëmbehen mes të dashuruarve për nder të Ditës së Shën Valentinit. Ndërsa kjo festë është bërë e njohur edhe në vendin tonë, kemi dëshirë t’iu vijmë në ndihmë me disa këshilla për të dalë sadopak nga rutina në këtë ditë kaq të bukur e të rëndësishme!

  Lexo më shumë
 11. 3 mënyra pranverore për të shtruar tavolinën!

  Sigurisht që gatimi i shijshëm dhe bisedat e këndshme janë kryesore për mbushjen e një tavoline plot. Por nëse ke ndërmend të lësh mbresa tek të ftuarit apo familjarët e tu, duhet të shtrosh një tavolinë të bukur!

  Lexo më shumë
 12. 6 hapa si të përmirësosh humorin tënd në shtëpi.

  Mund të mos e kesh menduar më parë, por shtëpia ka një ndikim të madh në mirëqënien tënde mendore. Hapësira rreth jush ndikon direkt në humorin tuaj. Gjithkush meriton një shtëpi në të cilën ndihet mirë dhe i relaksuar.

  Lexo më shumë
 13. Koha për të organizuar garderobën!

  Teksa temperaturat ulen dhe ne mirëpresim vjeshtën, një rrëmujë e madhe bëhet nëpër dollape. Rrobat e lehta të verës sfidohen nga materialet e plota vjeshtore dhe sigurisht që vendi në garderobë është i limituar. Është koha për të organizuar garderobën!

  Lexo më shumë
 14. Si ta bëjmë më të lehtë rikthimin në shkollë këtë vit?

  Dita e parë e shkollës, dikur me përparësen e zezë dhe jakën e bardhë, këtë vit vjen me maskë me vete e dezinfektantë nëpër duar. E vetmja gjë që nuk ndryshon janë prindërit që kapin për dore fëmijët e tyre, më të emocionuar se vetë ata.

  Lexo më shumë
 15. Kinema në qiell të hapur

  Pse të shohësh filmin tënd të preferuar brenda, në një ekran të vogël, kur me një video projektor mund të krijosh mini-kinemanë tënde në natyrë?

  Lexo më shumë
Faqja
Copyright © 2022 MEGATEK // All rights reserved