KUZHINA

 1. 3 mënyra pranverore për të shtruar tavolinën!

  Sigurisht që gatimi i shijshëm dhe bisedat e këndshme janë kryesore për mbushjen e një tavoline plot. Por nëse ke ndërmend të lësh mbresa tek të ftuarit apo familjarët e tu, duhet të shtrosh një tavolinë të bukur!

  Lexo më shumë
 2. Ja si të shtrosh një tryezë romantike...

  Mbrëmja e madhe romantike po afron, dhe nëse në vend të darkave jashtë nëpër restorante preferoni një mbrëmje më intime në ambientet e ngrohta të shtëpisë, zgjidhja e vetme është shtrimi i një darke mbresëlënëse për partnerin tënd.

  Lexo më shumë
 3. Sufle me çokollatë

  Mblidh të gjithë përbërësit dhe aksesorët e kuzhinës që të duhen dhe dhuroji vetes një ëmbëlsirë të shijshme sot!

  Lexo më shumë
 4. Prodhimi i verës në kushte shtëpie

  Të gjithë të apasionuarit e verës tani mund ta bëjnë vetë atë! Me pak mundim tashmë ti mund të shijosh verën tënde të bërë vetë, me përkushtim dhe në mënyrë artizanale. Si? Ndiq hapat...

  Lexo më shumë
 5. Si të organizosh frigoriferin

  Stina e verës na detyron që të gjitha ushqimet ti vendosim në frigorifer, por me ardhjen e këtij sezoni, lidhet edhe mënyra se si do të organizojmë vendosjen e produkteve në të.

  Lexo më shumë
 6. Një ëmbëlsirë e frikshme!

  Nëse këtë vit do e festosh Halloween, do të të duhet patjetër një kostum i këndshëm, disa dekorime për shtëpinë… Por nëse dhe ti si shumë nga ne e preferon festën për ëmbëlsirat e shpërndara mes miqsh, atëherë këtë recetë e kemi për ty!

  Lexo më shumë
 7. Çfarë është uji detox? Ja 3 recetat më të pëlqyera!

  Me afrimin e sezonit të nxehtë të vitit, uji bëhet gjithmonë e më tepër jetik në aktivitetet tona ditore, por edhe pse jemi në dijeni të të mirave që ai sjell, shpesh kemi probleme me dehidratimin.

  Lexo më shumë
 8. Mirëmëngjes me stil!

  Fundjava është koha ku kemi nevojë të relaksohemi dhe të kalojmë më shumë kohë me veten dhe të afërmit tanë. Një mëngjes energjik nis me një zgjim të mirë por dhe me një mëngjes të bollshëm. Është një mënyrë e mirë për të nisur dita bukur.

  Lexo më shumë
 9. Pashkët trokitën në derën tonë….

  Sapo afron kjo festë e shënuar, menjëherë në mendje na vijnë vezët e kuqe, një zakon ky i përcjellë ndër shekuj.

  Lexo më shumë
Copyright © 2021 MEGATEK // All rights reserved